Львівська Вірменка [1]: Історики твердять , що вулиця Вірменська у Львові чи не найстаріша у місті. Кажуть що вона існувала ще в ХІІІ, адже приблизно в цей час у місті з’явилися перші вірменські поселенці. Ймовірно вони були купцями і ремісниками рівними в правах із місцевим руським населенням.

Вулиця Вірменська у Львові [2]

Із наданням Львову магдебурзького права у 1356 почалось формування нового центру міста довкола нинішньої Площі Ринок. Забудова так званого «середмістя» була обнесена муром і трьома рядами валів. Новий вірменський квартал знаходився в північно-східній частині оточеного муром середмістя. Його центром стала вулиця, котра нині є ділянкою сучасної Вірменської.

Вулиця Вірменська у Львові [3]

Культурним осередком кварталу був Вірменський собор, котрий в 1364 році став єпархіальним осередком для усіх вірмен Русі і Валахії підлягав безпосередньо верховному католикосу в Ечміадзині. За свідченнями іноземних мандрівників, забудова вулиці Вірменської була однією з кращих в місті на рівні з Площею Ринок і вулицею Руською. Вже у XV столітті тут було кам’яне брукування, водопостачання та зливна каналізація. До створення архітектурного ансамблю долучились найкращі львівські будівничі. Дерев’яна готична забудова Вірменської вулиці (як і усього міста) була повністю знищена великою пожежею Львова 1527 року. Це дало початок новій, переважно кам’яній ренесансній архітектурі.

Вулиця Вірменська у Львові [4]Вулиця Вірменська у Львові [5]Вулиця Вірменська у Львові [6]

Вулиця Вірменська у Львові [7]Вулиця Вірменська у Львові [8]Вулиця Вірменська у Львові [9]

Вулиця Вірменська у Львові [10]Вулиця Вірменська у Львові [11]Вулиця Вірменська у Львові [12]

І досі на цій вулиці знаходиться знамените на весь Львів і, мабуть на всю Україну, кафе “Вірменка”. Сюди заходять попити кави тільки справжні поціновувачі цього напою. Адже каву тут готують в турках на піску і за старовинним вірменським рецептом. Тут ніздрі завжди лоскоче апетитний аромат кави і східних спецій.

Вулиця Вірменська у Львові [13]Вулиця Вірменська у Львові [14]Вулиця Вірменська у Львові [15]

Мало хто знає, що вірменською офіційно вулиця почала називатися з 1871 року. До складу цієї вулиці увійшли кілька дрібних вулиць, що виникли не в один час і мали різні назви.

Вулиця Вірменська у Львові [16]Вулиця Вірменська у Львові [17]Вулиця Вірменська у Львові [18]

Вулиця Вірменська у Львові [19]Вулиця Вірменська у Львові [20]Вулиця Вірменська у Львові [21]

Вулиця Вірменська у Львові [22]Вулиця Вірменська у Львові [23]Вулиця Вірменська у Львові [24]

В наші дні ця вулиця стала осередком культури та мистецтва всього міста. Адже тут з 1993 року знаходиться мистецьке Об’єднання «Дзиґа» – організація митців, громадських діячів, підприємців у формі об’єднання різноманітних культуро-творчих проектів та об’єктів . На вулиці безліч різноманітних стильних кафе, мистецьких галерей, антикварних крамничок та інших цікави закладів. Тому не дивно що така вулиця притягує до себе туристів з усього світу.

Відкрити зґруповані посилання у табах: