Джерело: ZAXID.NET

Через найближчих 5-10 років Львів стане центром туризму і його щорічно відвідуватиме понад 1 млн. туристів, що вдвічі-втричі більше ніж сьогодні. Водночас, активно розвиватиметься сфера бізнес-послуг, кількість робочих місць у цій сфері збільшиться в два рази і становитиме понад 10 тис. Це передбачено стратегією економічного розвитку Львова, яка розроблена Фондом "Ефективне Управління" разом з компанією Monitor Group та у тісній співпраці з владою Львова, яку було представлено 26 травня у Львові. Про це повідомили у Фонді ефективного управління.

"Передусім треба зосередитися на підготовці та розвитку людських ресурсів, які працюватимуть в пріоритетних кластерах. Тобто узгодити навчальні програми з потребами місцевого бізнесу, стимулювати до якісної роботи викладацький персонал, сприяти розвитку знань, технологій і методологій", - пояснила Наталія Ізосімова.

Іншим важливим завданням, за словами директора Фонду, є формування прозорої системи управління, і цього можна досягти, збільшивши підзвітність у системі управління та співпрацюючи з міжнародними структурами для побудови системи громадського контролю.

Партнер консалтингової компанії Monitor Group Ендрю Сворт зазначив, що реалізація стратегії вимагатиме значних інвестицій.

"Для їх залучення ми пропонуємо створити Агенцію з питань сприяння залученню інвестицій, а також рекомендуємо львівській владі продовжувати співпрацювати з міжнародними структурами для залучення додаткових фінансових коштів", - сказав партнер Monitor Group.

Ендрю Сворт також наголосив, що успішність реалізації стратегії значною мірою залежить від уміння влади ефективно вирішувати пріоритетні завдання і залучати місцевий бізнес до активної співпраці.

Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, влада вже готова приступити до реалізації стратегії. Він зазначив, що, відповідно до стратегії, Львів презентуватимуть як нову, незайману і заховану перлину для туристів, які прагнуть побачити давню європейську велич і відчути справжню Україну.

"Стратегія економічного розвитку Львова значною мірою допоможе нам гідно підготуватися до Євро-2012, вказавши на слабкі сторони міста і пояснивши, як їх зміцнити. Ми докладемо максимум зусиль, щоб вже через кілька років Львів став конкурентоспроможним містом з високим рівнем життя", - сказав Андрій Садовий.

У травні 2009 року Фонд "Ефективне Управління", компанія Monitor Group і влада Львова розпочнуть реалізацію другого етапу проекту економічного розвитку міста, який триватиме близько півроку. Другий етап передбачає практичне впровадження ключових розроблених рекомендацій щодо розвитку кластерів туризму і бізнес-послуг, залучення інвестицій, навчання і розвитку людських ресурсів. Цю роботу координуватимуть спеціально створені органи, до складу яких увійдуть представники місцевої влади та бізнесу, а саме: Рада з питань конкурентоспроможності, виконавчий комітет та робочі групи з розвитку двох ключових кластерів.