Львів – місто з особливою, властивою йому романтикою і шармом камерних міських пейзажів... людей... запахів... звуків... тіней...епох...легенд і міфів, і чогось ще, що можна лише відчути але годі передати словами. Романтизм Львова відчувається в старовинних вузеньких вуличках, у неповторних подвір'ях, в його парках та скверах, що додають свіжості та затишку; в чудових панорамних краєвидах, що відкриваються з львівських пагорбів...
Львів це місто інтимне, сентиментальне, що кличе до почуттів. Львів знайомить з різними гранями місцевої романтики: романтики старовини, несподіваних ракурсів, захопливих легенд і ще більш захопливих фактів...романтика львівського подвір'я...старого цвинтаря, романтика старезної львівської бруківки, кам’яні лабіринти, екзотичні назви та написи.
Ось найголовніший перелік романтичних місць нашого Львова:
1.     Балкон закоханих (пл. Ринок, 31).
Прийдіть сюди з відкритими серцями, адже це місце, яке випромінює кохання. Колись польський король побачив у цьому вікні чарівну дівчину та й незчувся, як покохав її…
2.     Італійський дворик (пл. Ринок, 6).
Кажуть, завітавши сюди й затамувавши подих, в один момент можна почути шепіт закоханих… Цей дворик, творіння італійського майстра XVI ст., довгий час приховував кохання польського короля Яна Собеського та французької діви Марії Казміри.
3.     Костел отців Бернардинів (пл. Соборна).
Призначте тут побачення та перевірте, чи щасливі ви в коханні. Ще з XVII віку під годинником костелу зустрічаються закохані. Хтось може помітити, що «Бернардин» поспішає на 5 хвилин. Та хто не помітить, той справді щасливий, бо ж щасливі люди часу не помічають…
4.     Стрийський парк (вул. Паркова, 16).
Знаєте, чому Стрийський парк традиційно приваблює закоханих? Тому, що в самому його серці живе любов… Її символізують білі лебеді, що мешкають на озерці у центрі парку. Придивіться, можливо, деякі з них чимось схожі на Вас…
5.     Вуличка Ференца Ліста.
Хочете потрапити до Лондона, не залишаючи Львова? Якось львів’янин покохав лондонську красуню. Але та дуже любила своє місто… І тоді закоханий відтворив одну з вулиць Лондона у Львові!
6.     Домініканський собор (вул. Музейна, 1).
Скільки кольорів освітлює Домініканський собор? Завітайте сюди ввечері разом та отримайте найяскравіші враження…
7.     Високий замок (гора Високий Замок).
В цьому місці поєдналися чаклунська сила та військова відвага. І, хоча військова фортеця зникла, сама земля Лисої гори зберігає натхнення давніх часів. Завітайте сюди для містичної прогулянки загадковими алеями, а ввечері перед вами відкриється нічна панорама Львова з безліччю романтичних вогників.
8.     Грецькі боги навколо Ратуші.
Бажаєте, щоб ваші почуття фонтанували, ніколи не висихаючи? Попросіть про це грецьких богів, що мешкають у Львові! Колись серце міста – Ринок – залишилося без води. І чотири грецьких божества її повернули, перетворившись на вишукані фонтани…
9.     Романтичний Львівський Трамвай.
З 1880 року у Львові було започатковано перший кінний трамвай. А вже у 1894 року у Львові австрійський уряд приурочив відкриття першого в імперії маршруту електричного трамваю.
У наш час обсяги перевезень у трамваях зменшуються, адже є багато альтернативних варіантів їзди. Але для справжніх львів'ян трамвай і надалі залишається чимось дуже близьким, ностальгічним, романтичним і таким, без чого наше чудове місто уявити собі просто неможливо. Львівський трамвай залишається і надалі чимось загадковим і неординарним. В кінці "шістки" стоїть абсолютно феноменальний трамвайний знак "Зупинка на вимогу". Скажіть, де ще, крім Львова, можна піднятою рукою зупинити трамвай, як звичайну собі маршрутку?
10.   Лавка для закоханих (на південно-східному розі Площі Ринок).
Над створенням лавки для закоханих працювали 10 майстрів. За їх словами із народженням лавки народилася і легенда: якщо закохана пара взявшись за руки одночасно сяде на лавку, їхнє кохання буде довге і щасливе. Лавку тримають леви, а отже окрім довгого і щасливого, кохання буде міцним та вірним.
11.   Мазох кафе (вул. Сербська 7).
Для більш гострих почуттів можна відвідати кафе присвячене відомому письменнику Леопольду фон Захер-Мазоху, що народився у Львові: «...Жодних почуттів не залишається, первісні чуття заступають усе: їси, бо голодний, любиш бо жадаєш…»
12.   Запальні танці (пл. Ринок, біля фонтану Діани).
Кожен може спробувати себе в ролі танцюриста, відвідавши невеличкий танцмайданчик і разом з коханою людиною відчути невловиму енергію сальси, танго чи рок’н’ролу, яка  перенесе Вас думками кудись у далекий куточок, наприклад, під пальму на далеку Кубу, ви відчуєте драйв почуттів та емоцій....
13.   Найулюбленіші місця зустрічей захоханих.
Якщо ввечері “прошвирнутися” центром Львова, закохані парочки можна побачити на площі Ринок (біля фонтанів). Але там переважно збирається неформальна молодь. Є їх багато біля “коня” (пам’ятника Данилові Галицькому), Порохової вежі (на алеї) та на вулиці Шевській (біля кіоску з цигарками)…На Сихові молодь здибається на “Санта-Барбарі”. “Козирне” місце в центрі – на лавці для закоханих, на північно-східному розі площі Ринок.
Висновок один – романтику можна знайти всюди, варто лише взаємно закохатися…
Підготувала: Христина Щербина