Правду кажуть, у кожного з нас – свій Львів.: "

Костел Успення Матері Божої у Львові

Костел Успення Матері Божої у Львові

Правду  кажуть, у кожного з нас - свій Львів.

Для моїх батьків - місто, де вони народились, виросли, працюють   виховали нас з братом.  Для моїх друзів - історія, яка вирізняє їх, як львів’ян, посеред іншого числа українців незабутнім колоритом, духовністю та традиціями. Для туристів - щось нове, цікаві враження, відпочинок  та можливість похвалитись перед друзями - а я на вихідні з їздив до Львова... Для мене - моя частинка. Навіть  термін  для  неї придумала  - 'львовотерапія'.

Костел Успення Матері Божої у Львові

Вам  ніколи не хотілось  'гримнути' дверима  піти  так далеко, аби Вас ніхто не бачив? Якщо хотілось - спробуйте. Пройдіться площею Ринок, зазирніть  в  Вірменський дворик та зайдіть  в Зелену канапу. Спустіться  в підвали  Єзуїтів  та  помилуйтесь королівськими залами  італійським двориком -  я Вам гарантую - ви з радістю повернетесь туди, звідки годину тому втекли :)

Костел Успення Матері Божої у Львові
Перш мої спогади про Львів - костел, куди  мене вперше привела моя бабця, щоб показати на ангеликів, як кивають головками в крайній лівий неф костелу (це я вже зараз розум ю). Це був 1981 рік. Такої краси до того я  ніколи не бачила. Куди  поділась та композиція - теж не знаю. Зате знаю багато іншого.

Костел Успення Матері Божої у Львові
З 1360 року костел Успення Матері Божої заклав Казимир Великий після захоплення Львова та вибудував  його на місці дерев’яної церкви Благовіщеня. Будівництво костелу тривало 138 років. Першим зодчим храму був Павло Штекер, автор перших львівських водогонів. Не дивлячись на такий довгий час побудови - храм до сьогодні залишився недобудований. Про це свідчить відсутність однієї з веж невідповідність довжини вівтарної частини загальним  пропорціям костелу. Сьогодні це найвеличніша пам’ятка готики у Львов , найбільше якої збереглось в інтер’єрі храму в вигляд стрімчастих колон.

Костел Успення Матері Божої у Львові
Ренесанс залишив костелу капличку Кампіанів. Кампіан  був бургомістром  Львова  та відзначався своєю неабиякою жорстокістю. Не дивлячись на це, деякі  введені ним реформи не завадили б нам зараз. Наприклад, після руйнування Ратуші, вояки пройшлись по всіх львівських пивничках та зібрали  всю братію, як й після одинадцятої вечора не сиділось  вдома. Та примусили відбудовувати на громадських засадах будівлю магістрату. Це так сподобалось деяким львів’янкам, що вони самі почали  приводити  своїх син в на перевиховання Кампіану :) Між іншим, саме Кампіан заснував перший львівський банк.

Костел Успення Матері Божої у Львові
Чудодійна ікона Матері Божої, яка малювалась з портрету  померло доньки Яна Домагалича неодноразово рятувала парафіян міста від ворогів, золоті та срібні воти  в вигляд рук, ніг та сердець вдячних за допомогу віруючих (чим більше вот - тим шанованішаікона), найкраща різдвяна шопка міста, виготовлена в 19 столітті .....

Костел Успення Матері Божої у Львові
Достатньо відвідати  в костел богослужіння  під орган, чи просто зайти до храму помолитись починаєш розум ти - НАМ ПОЩАСТИЛО, МИ ЖИВЕМО У ЛЬВОВІ!