«Спалах Різдвяної звізди»

На Різдво до Львова. 7-8 січня у Львові відбудеться фестиваль «Спалах Різдвяної звізди». Захід відбуватиметься у Музеї народної архітектури та побуту (Шевченківському гаї) та у центрі міста. 

7 січня у Музеї народної архітектури та побуту о 13.30 год відбудеться концерт «У родинному колі» на галявині біля церкви із села Кривка. Під час свята будуть виступи вертепів, колядування творчих колективів міста, представлення Різдвяних звізд, зимові ігри та конкурси, урочисте нагородження учасників фестивалю та українські забави. Участь у концерті візьме 9 колективів. 

Також для дітей діятимуть зимові атракціони – гірка для катання на санчатах та ковзанка. 8 січня фестиваль продовжиться традиційною ходою звіздарів.


«Велика коляда»

7-29 січня у храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський костел) відбудеться XIII різдвяний фестиваль «Велика коляда». Участь у фестивалі візьмуть понад 80 колективів. 

У «Великій коляді» виступатимуть камерні хори, народні ансамблі, колективи підприємств, хори храмів, драматичні колективи. Розпочнеться фестиваль 7 січня о 12.30 год виступом вертепу юнацької групи театру «Мета». Також у рамках фестивалю відбудеться три гала-концерти 15, 22 і 29 січня. 

Перший гала-концерт розпочнеться 15 січня о 16.00 год за участю автентичних колективів з Гуцульщини. Другий гала-концерт відбудеться 22 січня о 16.00 год. Виступатимуть дитячі та юнацькі колективи, а також камерний оркестр ЛССМШ ім. С. Крушельницької і народний художній фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька». 29 січня о 15.00 год відбудеться заключний гала-концерт фестивалю. 

Цьогорічний фестиваль присвячений гуцульській коляді. Колективи до Львова приїдуть із різних куточків України: Донеччини, Харківщини, Одещини, хоча найбільше, звичайно, колективів із Західної України.


Новини взято з порталу "Щоденний Львів"