Львівські палаци та палацики [1]:

У Львові багато палаців та палациків. Мабуть, найбільше серед українських міст. Навіть, зважаючи на те, що багато будівель, таких, які десь в провінції вважалися б палацами, тут вважаються просто житловими будинками.
Звичайно, хочеться розповісти про усі львівські палаци та палацики, але я не можу цього зробити хоча б через те, що не знаю про існування деяких із них... В даному репортажі я покажу деякі із бачених мною палаців. Фактично лише згадаю про них, але обіцяю, в майбутньому, детально розповісти про кожен із них, як от наприклад про палац Потоцького [2].
Палац Потоцьких. Про нього ось тут [2]
Палац Дуніковського
Віллу-палац на вулиці Драгоманова 42 (колишній Мохнацького) збудували у 1897-1898 рр. на замовлення професора Львівського університету, географа, геолога і мандрівника - Еміля Дуніковського. У 1911 році палац купив митрополит Андрей Шептицький, який відкрив тут філію Національного музею. Нині тут також філія Львівського Національного музею.
Палац Равських (нині дитяча поліклініка). Вул. Генерала Чупринки 61
Вілла-палац на вулиці Чупринки 61 була зведена у 1896 році. Вона належала родині архітекторів Равських. Проектував її Вінцент Равський. У 1920-1930-х роках будівля належала черницям згромадження Служебниць Непорочної Діви Марії. Ну а у повоєнний час тут вже була поліклініка.
Вул. Генерала Чупринки 50-52
Загадковий палац-замок на вулиці Чупринки (№№ 50-52) будували в два етапи у 1900-1907 рр. Для себе спроектував та збудував його архітектор Юзеф Сосновський. Нині тут житловий будинок та хостел.
Палац родини Франц
Вілла-палац на розі сучасних вулиць Коновальця та Мельника була зведена за проектом Яна Перося у 1896 році. Замовником і власником палацу була Юзефа Франц - вдова значного фабриканта Йосифа Франца.
Вулиця Яна Матейка 4. Палац Леона Пінінського
Вілла-палац Леона Пінінського (намісника Галичини, професора) була зведена у 1891-1894 рр. за проектом Яна Томаша Кудельського.
Вул. Глібова 12
Вілла-палац на сучасній вулиці Глібова (№12) була зведена у 1893-1894 рр. за проектом архітектора Каменобродзького у стилі історизму.
Вербицького 4
Палацик на Вербицького (№ 4) був зведений у 1890-му році за проектом архітектора Людвіка Бальдвіна Рамульта. Стиль будівлі - неоромантизм.
Вул. Дорошенка
Вулиця Драгоманова
Вулиця Лисенка
Фото Романа Маленкова