Серед розкиданих грецьких островів один з найбільших – острів Родос. Море і м'який клімат завжди приваблювали на Родос безліч туристів. І не випадково. Над блакитним морем і рівними піщаними пляжами більше 300 днів у році світить сонце. Острів Родос...
Сонце з незапам'ятних часів вважалося покровителем острова. На його честь мешканці Родосу в 305 році до н.е. спорудили велетенську статую. Колос Родоський, шедевр скульптора Харета з Лінда, був зарахований до семи чудес світу. У висоту статуя досягала 31 метра. Спираючись ногами на обидва береги бухти, вона височіла прямо над вхідними в гавань кораблями. У руці бог Сонця тримав факел, світло якого було видно за багато кілометрів від острова і служило маяком. На превеликий жаль, статуя простояла недовго. У 226 році до н. е. вона була зруйнована землетрусом.
Родос знаходиться неподалік від берегів Малої Азії. Всього 10 миль – і ви вже на турецькому березі. Це сусідство в різні часи приносило Родосу і процвітання, і розорення. З давнини острів служив своєрідним мостом між Сходом і Заходом, то багатіючи в цій торгівлі, то наражаючись на пограбування. Островом володіли фінікійці, елліни, перси, сарацини, генуезці, лицарі ордена іоанітів, турки. У 1948 році Родос знову увійшов до складу Греції.
Бурхлива історія острова залишила безліч унікальних пам'яток старовини, тому Родос є поєднанням старовини і сучасності. Це легко можна помітити по храмах і замків, розташованих по сусідству з залитими сонцем селами, фешенебельними пляжами та курортами. І головним серед них по праву можна назвати столицю острова місто Родос, розташований в північній частині острова. Як і у стародавньої монети, у нього є дві сторони.
Одна сторона – це казкове середньовічне місто, оточене старовинними фортечними стінами. Його перетинає вулиця Лицарів іоанітів, що зберегла середньовічний вигляд так добре, ніби її перенесли сюди зі зйомок якогось фільму з життя середньовіччя. В кінці вулиці височіє палац Великих Магістрів ордена іоанітів, побудований в XIV столітті. У Палац-фортецю ведуть надзвичайно красиві ворота, обабіч яких височіють величезні вежі. Всередині палацу – розкішні зали, заставлені дорогими меблями різних епох і прикрашені різьбленням по дереву. Палац Магістрів був одночасно і фортецею. Тому у нього є всі необхідні для того часу фортифікаційні укріплення і великі підземні склади. Палац-фортеця був відновлений у сорокових роках ХХ століття.
Інша ж сторона Родосу – це сучасне курортне місто з його гучним вечірнім життям, широкими вулицями, красивими будівлями і незліченними магазинами. У ньому безліч готелів – від шикарних до дуже скромних, безліч ресторанів і барів, модних дискотек, клубів і казино.
У 55 кілометрах на південь від столиці розташовано стародавнє місто Ліндос. Прозоре синє море, безкраї пляжі, білосніжні будинки і на самій вершині крутого пагорба – руїни древнього Акрополя...
Ліндос відоме з XII століття до н.е. За переказами, його засновником був Лінд, онук бога сонця Геліоса. На березі Ліндос знаходиться і тиха мальовнича гавань, куди в 55 році н.е. висадився апостол Павло. Нині Ліндос – компактно розташоване казкове містечко з вузькими вуличками, викладеними мозаїкою. До Акрополя можна піднятися пішки або на віслючках, які виконують роль "міського таксі" Ліндос. Головною визначною пам'яткою Акрополя є храм Афіни Лідії, який відвідав відомий нам по "Іліаді" спартанський цар Менелай, а також сам Олександр Македонський.
На Родосі є ще одне місце, яке неодмінно потрібно відвідати. Це знаменита "Долина метеликів". Незвичайної краси природа, пишна рослинність, мальовничі дерев'яні містки, перекинуті через кришталево чисті струмки, водоспади і, звичайно, тисячі різнокольорових метеликів, що сидять на квітах і кронах дерев... Природа не поскупилася на чарівне видовище.
Додаткова інформація:
Останні коментарі