Львівський рок-фестиваль Stare Misto – це проект створення у найближчі роки українського міжнародного фестивалю непопсової музики в європейському форматі. У 2008 році хедлайнерами фестивалю були гурти ВВ та Океан Ельзи, вхід був безкоштовний, за 2 дні фестиваль зібрав понад 100 000 чоловік. Ініціатором фестивалю є українська компанія «Перша приватна броварня». Фестиваль не використовує жодних дотацій з державного чи міського бюджету, а також не є з будь-якої точки зору політично заангажованим.

Цього року фестиваль відбудеться 29 червня (цей понеділок є вихідним днем після Дня Конституції) у Львові, на стадіоні Україна. Фестиваль стане найбільшою музичної подією на Західній Україні упродовж щонайменше останніх 10 років. Фан-зону буде облаштовано безпосередньо на полі стадіону, при цьому газон покривається спеціальним покриттям. За правилами фестивалю кожний гурт відіграє повний сет, що складатиметься з найкращих пісень та прем'єрних композицій. Якщо ви хочете гарантовано побачити повну програму фестивалю, прохання не планувати від’їзд зі Львова раніше 23-30. Початок з 14-00. Вартість квитків від 80 до 100 гривень.

Цього року одночасно з проведенням фестивалю у Львові за підтримки ФК «Карпати», Департаменту Євро-2012 Львівської міської ради та Першої приватної броварні відбудеться європейський кубок серед фанів футбольних клубів за участю уболівальників 16 клубів (у т.ч. – Ліверпулю, Глазго Рейнджерс, Інтера, Зеніта, К’єво, Рапіда, Вісли та інших). Більшість з учасників цього турніру відвідають і фестиваль Stare Misto.

Крім того, планується, що під час фестивалю відбудеться навчання волонтерів для Євро-2012 та відпрацювання інших організаційних моментів у «реальному часі».

Програма

Хедлайнер фестивалю. Гурт Gogol Bordello було сформовано наприкінці 90-х років у США. Вже за кілька років гурт, що вважається засновником стилю «gypsy punk” (циганьский панк), отримав культовий статус у ньюркскькому андерграунді, а в останні роки Gogol Bordello постійно витупає на найбільших музичних фестивалях у різних країнах та вважається однією з найкращих концертних груп світу. Кожен концертний виступ цієї команди - це неповторний та непередбачений перформанс, що супроводжується фантастичним викидом концертної енергії. Останній альбом гурту «Supertaranta» увійшов до 100 кращих альбомів року за версією музичного журналу Rolling Stone. На великій сцені гурт виступатиме в Україні вперше (передував лише клубний концерт у Києві на початку кар’єри групи у 2003 році).


Один з найстаріших та найвідоміших українських рок-гуртів. Персональний вибір організаторів фестивалю – за відвертість, енергійність та дон-кіхотівську сміливість просувати в Україні українську непопсову культуру.


Вперше у Львові. Відомий пітерський рок-гурт «СПЛИН» окрім добірки найкращих композицій презентуватиме пісні з нового альбому, реліз якого очікується лише восени.


Вперше в Україні - культовий фольк-металевий гурт з Фінляндії. Під їх музику водять хороводи навіть відвідувачі форматних металевих фестів. Один з найпопулярніших гуртів світу у своєму напрямку – до кінця 2009 року гурт вже має розписаний графік на більш, ніж 100 концертів та фестивальних вситупів по усьому світові. На фестивалі Stare Misto відбудеться світова концертна прем'єра нового альбому “Karkelo” (дата релізу - 26-06-2009).


Цього року «Гайдамаки» стануть першим в історії українським рок-гуртом, що гратиме на головній сцені найвідомішого рок-фестивалю Сігет. На «Stare Misto» гурт презентуватиме ту саму нову програму, що збирається повезти до Угорщини.


Гурт презентуватиме свій новий проект УкраїнСКА, що складається з українських народних пісень у ска-обробці.

Порядок виступу (орієнтовний):

* MadHeads XL – 14-30
* Гайдамаки – 15-30
* Korpiklaani – 16-30
* СПЛИН – 17-45
* ВВ – 19-00
* Gogol Bordello – 20-15

Якщо ви хочете гарантовано побачити повну програму фестивалю, прохання не планувати від’їзд зі Львова раніше 23-30.