Більшість туристів переконані, що найцікавіше для огляду знаходиться в центрі міста. І вони зазвичай не помиляються. Адже околиці більшості українських міст – це звичайнісінькі спальні райони або промислові зони. І лише їх мешканці знають про «перлини», що інколи трапляються в таких місцях. Наприклад, мешканцям мікрорайону «Погулянка» дуже пощастило – вони мають поруч прекрасний однойменний парк, що з 1984 року внесено до переліку об’єктів природно-заповідного фонду, як ботанічну пам’ятку природи місцевого значення.
А ще, парк «Погулянка» має давню історію. Більше як 200 років тому багатий львівський адвокат Франц Венґльовський купив ліс на околицях Львова. Згодом збудував там ресторан, куди запрошував на відпочинок талановитих львівських письменників, акторів, музикантів. Сам Венґльовський був людиною веселою, обдарованою і товариською. Він же і дав цій місцевості назву «Погулянка».
В середині ХІХ ст. «Погулянку» купив власник мережі ресторанів «Дістль», який збудував тут пивоварню з терасою для відвідувачів, облаштував ставки. Тоді ж місцевість стали називати «Львівською Швейцарією». А у 70-х роках ХХ ст. тут відкрили зоопарк та перший в Україні трамплін із штучним покриттям.
Вже три століття цей парк радує охочих до прогулянок львів’ян. І хоч зараз тут лишилися лише ставки та кілька джерел, парк не втратив своєї чарівності. Трохи занедбаний, він чудово підходить для неспішних осінніх прогулянок, шурхотіння листям та роздумів «про життя». Поспішіть, поки листопад дарує нам останні теплі дні, насолодитися свіжим повітрям та барвами зникаючої вже осені.