Різноманітні невеличкі пам’ятники досить швидко стали такими ж символами міста, як і їх «старші брати». Туристи та й самі львів’яни охоче фотографуються з Мазохом та Пікассо, полірують ніс Никифора – на вдачу та вмощуються за одним столиком з Яном Зегом. Невдовзі матимемо ще й монаха з бочкою пива.

Ідея встановити пам’ятник пиву та броварям обговорюється вже давно. Тож навесні коло Вежі Крамарів постане 2,5-метровий монах, який триматиме бочку пива. А на бочці сидітиме маленький чоловічок з гальбою. До речі, таких мацьоп – любителів пива – розмістять по всьому Львову. Їх можна буде знайти як у місцях, пов’язаних з пивом – коло пивзаводу, броварень, так і у зовсім несподіваних закапелках. Можна навіть квест влаштувати: хто швидше знайде та сфотографує усіх поціновувачів хмільного напою.

Монах стоятиме не просто так: в бочку буде вмонтовано годинник, який рівно о 17:15 відбиватиме відому усім львів’янам мелодію Кос-Анатольського. На іншому боці планують розмістити історію львівського пивоваріння. Ну а на поясі монах матиме зв’язку ключів із назвами видатних будівель міста.

Автор проекту – скульптор Володимир Цісарик. Фінансує проект Львівська пивоварня. Маємо ще один привід чекати весну.

Lady Kava