Львівська Вірменка: Історики твердять , що вулиця Вірменська у Львові чи не найстаріша у місті. Кажуть що вона існувала ще в ХІІІ, адже приблизно в цей час у місті з’явилися перші вірменські поселенці. Ймовірно вони були купцями і ремісниками рівними в правах із місцевим руським населенням.
Із наданням Львову магдебурзького права у 1356 почалось формування нового центру міста довкола нинішньої Площі Ринок. Забудова так званого «середмістя» була обнесена муром і трьома рядами валів. Новий вірменський квартал знаходився в північно-східній частині оточеного муром середмістя. Його центром стала вулиця, котра нині є ділянкою сучасної Вірменської.
Культурним осередком кварталу був Вірменський собор, котрий в 1364 році став єпархіальним осередком для усіх вірмен Русі і Валахії підлягав безпосередньо верховному католикосу в Ечміадзині. За свідченнями іноземних мандрівників, забудова вулиці Вірменської була однією з кращих в місті на рівні з Площею Ринок і вулицею Руською. Вже у XV столітті тут було кам’яне брукування, водопостачання та зливна каналізація. До створення архітектурного ансамблю долучились найкращі львівські будівничі. Дерев’яна готична забудова Вірменської вулиці (як і усього міста) була повністю знищена великою пожежею Львова 1527 року. Це дало початок новій, переважно кам’яній ренесансній архітектурі.
Останні коментарі