Чи не задумувались ви, що посмішка, це надзвичайно необхідна річ для кожної людини. Кажуть ті, хто частіше посміхаються, живуть набагато довше, а психологи вважають, що вона зміцнює нашу психіку та робить стійкішими до стресів. Більше того, є окремий напрям у психотерапії, що зветься сміхотерапією. До того ж, сміх — дуже корисна фізична вправа, за своєю ефективністю порівнюється хіба що з хорошим фізичним навантаженням. Він приводить у дію 80 груп м’язів

Увіковічнити такий феномен як посмішка вирішили у Львові.

[1]

Усмішка з'явилася у Львові під час проведення конкурсу карикатуристів, котра стала роботою одного із учасників скульптора Олега Дергачова. Посмішка не є надто важкою, бо зроблена із бронзи та важить 16 кілограм. Та й розміри самого пам'ятника не є габаритними, адже на думку автора великі пам'ятники повинні бути у великих містах, таких як Париж, Нью-Йорк чи Лондон, а камерний Львів повинен підкреслювати свою атмосферу малими монументами, що є близькими за розмірами до людини.

Ходять чутки, що коли скульптор створював свій шедевр, то попросив знайомих поприносити залізний непотріб, який і майстерно понапихав у пам'ятник. Тут ви можете побачити і трубу, що дивно стирчить знизу пам'ятника, зубачте колесо, яке гордо випирає збоку, і навіть кран, який так хвацько вмурований поруч із рибою.

"Поруч із рибою"? А чого тут риба, мабуть, спитаєте ви. І ваше питання буде ще й як доречним, бо без додатковго тлумачення складно зрозуміти, що ж це взагалі таке? На справді, весь гумор (як пояснив автор пам’ятника) полягає в тому, що це остання усмішка людини, котра тоне в болоті. Більшу частину її тіла уже засмоктала трясовина і, і останнє, що в неї залишилося, це посмішка...

Що тут скажеш - фатальний оптимізм..

Якщо ви маєте бажання підняти собі настрій та подивитись на це унікальне чудо, його можна знайти на вулиці Вірменській, що знаходиться неподалік від Площі Ринок..

Подивитись Пам'ятник посмішці [2] на більшій карті.